pompaakademisi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Reklam
Anasayfa Ürün Tanıtımı
Ürün Tanıtımı

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Siz de ürünlerinizi/hizmetlerinizi Pompa Akademisi'nde tanıtmak istiyorsanız Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir ile iletişime geçebilirsiniz. (Pompa Akademisi Aralık ayı içerisinde 3245 kez ziyaret edilmiştir.)ModülTANK Sıvı Depolama Çözümleri

e-Posta Yazdır PDF

 

http://www.pompaakademisi.com/modultank_dosyalar/image001.jpg

ModülTANK her türlü sıvı depolama ihtiyacı için hızlı, ucuz ve taşınabilir seçenekler sunar.

 

Son Güncelleme: Cumartesi, 24 Aralık 2011 00:35 Devamını oku...
 

KSB PumpMeter

e-Posta Yazdır PDF

http://pompaakademisi.com/joomla/images/stories/ksbpumpmeter3.jpg

 

PumpMeter pompa izleme ünitesi, basınç sensörleri, pompaya sabitlenmiş analiz ve gösterge ekranını içeriyor. KSB tarafından piyasaya sunulan cihaz, emme basıncı, çıkış basıncı, basınç farkı ve basma yüksekliği değerlerini ölçüyor. Ölçülen ve hesaplanan değerler alternatifli olarak kullanıcı dostu ekranda görünüyor. Karakteristik bir pompa eğrisi, pompanın hangi aralıkta çalıştığını tanımlıyor. Böylelikle pompa kullanıcısı bir bakışta pompanın verimli ve enerji tasarruflu çalıştığını veya kullanılırlığın tehlikede olup olmadığını görüyor.

Son Güncelleme: Salı, 04 Ocak 2011 21:38 Devamını oku...
 

Grundfos MP 204 Motor Koruma Ünitesi

e-Posta Yazdır PDF


 

Dalgıç pompalar çalıştığı ortam gereği diğer pompalara göre çok daha zor koşullar altında çalışmaktadır. Dalgıç pompalarda bir arızanın kullanıcıya olan maliyeti genellikle diğer pompalar ile kıyaslandığında çok yüksektir. Yine çalıştığı ortam gereği dalgıç pompaları ve motorlarını izlemek diğer kuru rotorlu pompalara göre hem daha zor hem de çok daha fazla önem arz etmektedir. Sorunsuz pompa kullanımı için pompayı izleyebilmek ve zamanında müdahale etmek problemlerin büyük bir kısmını çözmemizi ve bakım maliyetlerini minimize etmemizi sağlayacaktır.
Son Güncelleme: Cumartesi, 24 Aralık 2011 00:36 Devamını oku...
 


 

©Pompa Akademisi

Yasal Uyarı: Yayınlanan makalelerin tüm hakları Pompa Akademisi’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, alıntılanan makaleye aktif link verilerek kullanılabilir.

Anketler

Santrifüj Pompa Satın Alırken Yerli Marka mı Yabancı Marka mı Tercih Ediyorsunuz?
 

Hocamız

Prof. Dr. Kirkor YALÇIN

Özgeçmişi

10.03.1939 tarihinde Kayseri ilinin Develi ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Develi’de okudu. 1958 yılında Cağaloğlu İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. 1964 yılında İstanbul teknik Üniversite’si Makine Mühendisliği Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu.

 

Devamını oku...

Facebook Share

Facebook'ta Paylaş

Eğitim Duyurusu

Reklam

Her Gün Bir Bilgi

Eksenleme Ayarı

Pompa uygulamalarında, pompa mil merkezi ile tahrik motoru mil ekseninin ile aynı olması anlamına gelir. Hizasızlık eksenel açısal, veya radyal olabilir vebirçok probleme sebep olur. Çeşitli yöntemlerle giderilir. Bugün bu yöntemlerin en popüler olanı kolay ve hızlı uygulanması ve hassasiyeti sebebiyle lazerli kaplin ayarıdır. Resimde lazerli kaplin ayar cihazı ile pompa mili ile motor milinin ekseni hizalanmaktadır.


Sıcak Haberler

Pompa Akademisi’ne Sözlük eklendi. Sözlük Bölümünde İngilizce teknik terimlerin Türkçe karşılıklarını,

Türkçe teknik terimlerin İngilizce karşılıklarını ve terimle ilgili Türkçe açıklamaları bulabilir ve arama yapabilirsiniz.