pompaakademisi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Reklam
Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

e-Posta

Pompa Akademisi santrifüj pompalar konusunda bilgi paylaşımı sağlamak amacı ile açılmış bir sitedir ve 2009 yılından bu yana yayındadır. Amacı internet üzerinde güvenilir,kapsamlı ve kolay ulaşılabilir bir bilgi ve tartışma ortamı oluşturmaktır. Pompa Akademisi konu olarak kendisine santrifüj pompalar ve bağlantılı içerikleri seçmiştir. Sitede hiçbir makale, yazı yazarının/yayımcısının izni alınmadan yayınlanmamaktadır.

Yazılan makalelerin yazarlarının tamamı endüstride makale konusu ile ilgili olarak çalışan ve başkalarından öğrendiği bilgilerin üzerine kendi tecrübelerini ekleyen mühendis ve teknik insanlardan oluşmaktadır. Bilgi üretimine özel bir önem veren ve bu konuda çok duyarlı olan bu site makale yazımlarında yararlanılan kitap, makale, katalog gibi kaynakları makale sonunda belirtmiştir. Bu sayede okuyucu hem bu kaynakları kullanarak konu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir hem de yararlanılan kaynak sahibinden bahsedilmiş olur.


pompa

Pompa Akademisi kendi bilgi ve deneyimlerini ilgili bir okur kitlesiyle paylaşmak isteyen insanların makalelerini de yayınlamaktadır. Konuyla ilgilenenler iletişim kısmında verilen mail adresi aracılığıyla site yöneticileri ile iletişime geçebilirler. Türkiye’de olduğunu düşündüğümüz santrifüj pompalar ile ilgili bilgi ve bilinç eksikliğinin hiç olmazsa bir kısmını bile giderebilirse, bu sitenin amacı gerçekleşmiş olacaktır.


Son Güncelleme: Cumartesi, 25 Aralık 2010 00:43  

 

©Pompa Akademisi

Yasal Uyarı: Yayınlanan makalelerin tüm hakları Pompa Akademisi’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, alıntılanan makaleye aktif link verilerek kullanılabilir.

Ürün Tanıtımı

ModülTANK Sıvı Depolama Çözümleri

 

http://www.pompaakademisi.com/modultank_dosyalar/image001.jpg

ModülTANK her türlü sıvı depolama ihtiyacı için hızlı, ucuz ve taşınabilir seçenekler sunar.

 

Devamını oku...
 
Grundfos MP 204 Motor Koruma Ünitesi


 

Dalgıç pompalar çalıştığı ortam gereği diğer pompalara göre çok daha zor koşullar altında çalışmaktadır. Dalgıç pompalarda bir arızanın kullanıcıya olan maliyeti genellikle diğer pompalar ile kıyaslandığında çok yüksektir. Yine çalıştığı ortam gereği dalgıç pompaları ve motorlarını izlemek diğer kuru rotorlu pompalara göre hem daha zor hem de çok daha fazla önem arz etmektedir. Sorunsuz pompa kullanımı için pompayı izleyebilmek ve zamanında müdahale etmek problemlerin büyük bir kısmını çözmemizi ve bakım maliyetlerini minimize etmemizi sağlayacaktır.
Devamını oku...
 

Facebook Share

Facebook'ta Paylaş

Eğitim Duyurusu

Reklam

Sıcak Haberler

Pompa Akademisi’ne Sözlük eklendi. Sözlük Bölümünde İngilizce teknik terimlerin Türkçe karşılıklarını,

Türkçe teknik terimlerin İngilizce karşılıklarını ve terimle ilgili Türkçe açıklamaları bulabilir ve arama yapabilirsiniz.