pompaakademisi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Reklam

KSB PumpMeter

e-Posta Yazdır PDF

http://pompaakademisi.com/joomla/images/stories/ksbpumpmeter3.jpg

 

PumpMeter pompa izleme ünitesi, basınç sensörleri, pompaya sabitlenmiş analiz ve gösterge ekranını içeriyor. KSB tarafından piyasaya sunulan cihaz, emme basıncı, çıkış basıncı, basınç farkı ve basma yüksekliği değerlerini ölçüyor. Ölçülen ve hesaplanan değerler alternatifli olarak kullanıcı dostu ekranda görünüyor. Karakteristik bir pompa eğrisi, pompanın hangi aralıkta çalıştığını tanımlıyor. Böylelikle pompa kullanıcısı bir bakışta pompanın verimli ve enerji tasarruflu çalıştığını veya kullanılırlığın tehlikede olup olmadığını görüyor.

http://pompaakademisi.com/joomla/images/stories/ksbpumpmeter1.jpg

PumpMeter bu özelliklerinin yanı sıra, aralıksız olarak pompa çalışma değerlerini analiz ediyor, yük profili oluşturarak operatörün değişken hız sistemi kullanarak elde edebileceği enerji tasarrufunun farkında olmasını sağlıyor. PumpMeter, istenildiği taktirde standart aksesuar olarak pompaya monte edilmiş şekilde fabrikadan çıkıyor ve böylece devreye alma işlemi daha da kolaylaşıyor.

 

http://pompaakademisi.com/joomla/images/stories/ksbpumpmeter2.jpg

 

Sürekli olarak görüntülenen pompa çalışma parametreleri, pompanın ve teknolojik açıdan yenilenmiş değişken hız sistemlerinin devreye alma işlemini kolaylaştırıyor. PumpMeter, pompanın alt ve üst kısmında yer alan basınç göstergelerinin de yerini alıyor. Kontrol fonksiyonları için gerekli olan basınç transmitteri, diğer izleme cihazlarının da işini görüyor.

Standartlaştırılmış ara yüz üzerinden toplanan veriler, merkezi işletim kontrol sistemlerine de aktarılabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için…

 

Son Güncelleme: Salı, 04 Ocak 2011 21:38  

 

©Pompa Akademisi

Yasal Uyarı: Yayınlanan makalelerin tüm hakları Pompa Akademisi’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, alıntılanan makaleye aktif link verilerek kullanılabilir.

Anketler

Santrifüj Pompa Satın Alırken Yerli Marka mı Yabancı Marka mı Tercih Ediyorsunuz?
 

Hocamız

Prof. Dr. Kirkor YALÇIN

Özgeçmişi

10.03.1939 tarihinde Kayseri ilinin Develi ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Develi’de okudu. 1958 yılında Cağaloğlu İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. 1964 yılında İstanbul teknik Üniversite’si Makine Mühendisliği Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu.

 

Devamını oku...

Facebook Share

Facebook'ta Paylaş

Eğitim Duyurusu

Reklam

Her Gün Bir Bilgi

Eksenleme Ayarı

Pompa uygulamalarında, pompa mil merkezi ile tahrik motoru mil ekseninin ile aynı olması anlamına gelir. Hizasızlık eksenel açısal, veya radyal olabilir vebirçok probleme sebep olur. Çeşitli yöntemlerle giderilir. Bugün bu yöntemlerin en popüler olanı kolay ve hızlı uygulanması ve hassasiyeti sebebiyle lazerli kaplin ayarıdır. Resimde lazerli kaplin ayar cihazı ile pompa mili ile motor milinin ekseni hizalanmaktadır.


Sıcak Haberler

Pompa Akademisi’ne Sözlük eklendi. Sözlük Bölümünde İngilizce teknik terimlerin Türkçe karşılıklarını,

Türkçe teknik terimlerin İngilizce karşılıklarını ve terimle ilgili Türkçe açıklamaları bulabilir ve arama yapabilirsiniz.